راهنمای مشکلات و خدمات ماکروفر

چگونه در مایکروفر را باز کنیم ؟

چگونه در مایکروفر را باز کنیم ؟

اگر درب ماکروفرمان قفل شد و باز نشد چکار کنیم؟ چگونه در مایکروفر را باز کنیم  ؟ خب یکی از ساده ترین کارهایی که میتوانید بکنید که از تعمیرکار مایکروفر بخواهید که مشکل دستگاه شما را پیدا و رفع کند اما اگر کنجکاوید یا میخواهید فقط غذای داخل دستگاه را بیرون بیاورید تا سر فرصت به نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید با توضیحات تعمیر24 همراه باشید.

اینکه درب ماکروفر باز نشود اتفاقی خیلی رایج نیست و البته میتونه مارو از یه وعده غذایی محروم کنه برای اینکه بدونیم چگونه در مایکروفر را باز کنیم چند مورد را باید بهش توجه کرد:

  1. آیا درب دستگاه شما به وسیله دستگیره باز میشود؟
  2. آیا درب با فشار دادن شاسی باز میشود و دستگیره ای وجود نداره؟

معمولا بیشتر مشکلاتی که کاربران دارند با گزینه دومی رخ میده که در ادامه بهش میپردازیم.

مایکروفر دارای دستگیره است و درب باز نمیشه

این اتفاق بعید و نادر است در مدل هایی که دستگیره داره مگر اینکه مشکل از خود دستگیره باشه چون معمولا دستگیره ها از دو پیچ یا به وسیله خار نگهدارنده روی بدنه درب چفت میشه اگر یکی از خارها یا پیچ بشکنه معمولا دستگیره سفت سر جای خودش قرار نمیگیره و شما زوری که به دستگیره وارد میکنید ممکن باعث شکستنش بشه حال چطور و چگونه در مایکروفر را باز کنیم ؟

خب باز کردن کاور دستگاه حتی در حالت خاموشم خطرناکه چه برسه وقتی که روشن باشد اما ما کاری با قطعاتی مثل خازن، ترانس یا مگنترون نخواهیم داشت. شاید فقط بخواهیم غذایی که توی دستگاه گیر کرده را آزاد کنیم.

 

باز کردن درب مایکروفر مدل دستگیره دار

باز کردن درب مایکروفر مدل دستگیره دار

 

اگر از قبل یادتون باشه شما 2 تا زبانه درب مشکلی رنگ داخل درب داشتید که با باز کردن کاور فلز دستگاه میتونید ببینید کجا قرار میگیرند و سنسور های درب را این زبانه های کوچک فعال میکنند.

بهتره از یه پیچ گوشتی دو سوی بلند کمک بگیرید و با اهرم کردن آن زیر زبانه درب آن را به عقب حل دهید و با دست دیگتون کافیه درب رو بکشید تا درب ماکروفر که قفل شده بود باز بشه اما بعدش برای اینکه هر بار انقدر مشکل درب رو باز یا بسته نکنید به تعمیرگاه های تعمیر24 مراجعه کنید متخصصین ما تعمیرات سولاردام ال جی مایر و فوما رو هم انجام میدن!

 

دستگیره ای نیست و درب ماکروفرم با شاسی باز میشود

در یکسری مدل ها شاسی کوچیکی در زیر صفحه لمسی یا دکمه ها تعبیه شده که با فشر دادن این شاسی درب باز میشود حال از خود میپرسید در این مدل های چگونه در مایکروفر را باز کنیم ؟ به طور کلی باید بدانید که شاسی ها به وسیله خارهای برروی قاب برد سوار شده و برای داشته حالت ارتجاعی از فنر استفاده کرده اند این فنرها باعث میشوند به راحتی شاسی در سر جای اولش برگردد، با فشردن این شاسی پایه هایی که برروی این قطعه است اهرمی در داخل دستگاه را حرکت داده تا زبانه های درب به سمت بیرون پرتاب شود تا در باز گردد.

عمتا مشکل باز نشدن درب مایکروفر شما بخاطر خرابی اهرمی است که بوسیله شاسی که فشار میدهید حرکت نمیکند این خرابی میتواند بخاطر در آمدن اهرم یا شکستگی آن باشد که درب باز نمیشود.

 

آموزش باز کردن درب مایکروفر

آموزش باز کردن درب مایکروفر

 

در این صورت انجام این کار را باید خودمان بر عهده بگیریم و بدانیم چگونه در مایکروفر را باز کنیم ؟ با باز کردن پیچ های دستگاه به زبانه دسترسی پیدا میکنیم وقتی زبانه ها را دیدید شاسی باز کردن درب را فشار دهید ببینید چه چیزی باعث میشود درب بسته بماند اما قبل از اقدام برای تعمیر میتوانید با استفاده از پیچ گوشتی درب را باز کنید یا برای تعمیرات مایکروفر خود با مرکز تعمیر24 تماس بگیرید.

از دلایل شایع باز نشدن درب ماکروفر میتوان به:

  1. عدم ریگلاژ درب، افتادگی درب از لولا ها
  2. جابجایی پایه های نگدارنده سوییچ (با کشیدن زیاد درب باز میشود)
  3. شکستگی اهرم یا پین شاسی درب
  4. خرابی دسته مثل لقی یا شکستگی
  5. وجود کثیفی در بخش های مثل زبانه و پایه ها

آیا میدانید نمایندگی مایکروفر لتو در تهران کجاست؟

چرا این اتفاق می افتد؟

معمولا بخاطر باز و بسته کردن محکم، فرسوده شدن پلاستیک ها، جابجا شدن پیچ ها در دفعات استفاده، فشار جانبی بخاطر قرار دادن یا جابجایی نامناسب به درب.

میتونه خرابی درب ماکروفر بخاطر ضربه یا تکان شدید باشه که حتی شیشه ماکروفر نیز بشکنه اما شما با سپردن دستگاه به نمایندگی ما خیالتون راحت خواهد بود چون به بهترین نحو تعمیرات درب مایکروفرتون را انجام میدیم.

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد