راهنمای مشکلات و خدمات ماکروفر

مشکلات و ارورهای سولاردام ال جی

ارورهای سولاردام ال جی

ال جی از برندهای شناخته شده در بازار است که به تولید انواع لوازم برقی و خانگی با کیفیت در بازار می‌پردازد. اما گاهی برخی از محصولات این برند پرآوازه مانند سولاردام ال جی با مشکلات و خطاهایی در زمان استفاده مواجه می‌شوند. شناخت و آگاهی ازمشکلات و ارورهای سولاردام ال جی به خریداران و استفاده‌کنندگان این محصول کمک می‌کند تا در چنین شرایطی بهترین عملکرد را داشته باشند.

اقدامات صحیح از آسیب‌های بیشتر به دستگاه جلوگیری کرده و همچنین موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ها می‌شود. بر همین اساس قصد داریم در این مقاله به برخی از رایج‌ترین ارورهای سولاردوم در برند ال جی اشاره میکنیم.

تعمیر24 بزرگترین مرجع آموزش تعمیرات مایکروفر و سولاردام در ایران میباشد.

بررسی متداول‌ترین مشکلات و ارورهای سولاردام ال جی

از مهم‌ترین مزیت‌های دستگاه‌های سولاردام و ماکروفر ال جی می‌توان به نمایش کد خطا توسط آن در هنگام بروز مشکل اشاره کرد. برخی از این خطاها در منزل و توسط کاربر قابل رفع بوده، اما برخی دیگر از خطاها نیز باید توسط کارشناسان و متخصصان مربوطه عیب‌یابی و برطرف گردند.

در ادامه به بررسی متداول‌ترین خطاهای سولاردام ال جی پرداخته تا با توجه به این امر بهترین اقدام را در حل مشکل به وجود آمده داشته باشید. در ادامه به مشکلات و ارورهای سولاردام ال جی میپردازیم.

 

ارور سولاردام ال جی چیست؟

ارور سولاردام ال جی چیست؟

 

علت صدای زیاد و غیر عادی سولاردام ال جی

صدای بسیار زیاد سولاردام ال جی ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، اما قبل از اینکه با کارشناسان و متخصصان تماس بگیرید بهتر است بیشتر با دلایل این صداها آشنا شوید.

 1. ریل قرار گرفته در زیر سینی تمیز نباشد: با توجه به این امر شما می‌توانید با خارج ساختن غذاهای باقی‌مانده و تمیز کردن آن به رفع صداهای ایجاد شده کمک نمایید.
 2. چرخ‌های زیر سینی به دلیل گذاشتن برخی ظروف سنگین دچار آسیب شده باشند: در چنین حالتی نیاز به تعویض چرخ‌ها بوده تا صداها برطرف شوند.
 3. برخی مواقع نیز صداهای ایجاد شده به دلیل خاموش نشدن فن خنک‌کننده بعد از پایان کار است: در حالت فوق، فن دستگاه تا هنگام خاموش شدن دستگاه روشن بوده و صدا ایجاد می‌کند.

چنانچه این مشکل با رعایت نکات فوق همچنان برطرف نگردد بهتر است رفع مشکلات و ارورهای سولاردام ال جی را در چنین مواردی به متخصصان بسپارید برای استفاده از خدمات نمایندگی تعمیر سولاردام ال جی با تعمیر 24 تماس بگیرید.

بررسی روشن نشدن از مشکلات و ارورهای سولاردام ال جی

 1. اگر برای نخستین‌بار از دستگاه سولاردام استفاده می‌نمایید بهتر است ابتدا دفترچه راهنمای محصول را مطالعه کرده و سپس اقدام به روشن کردن دستگاه کنید.
 2. اما در صورت روشن نشدن سولاردام ال‌جی بهتر است موارد زیر را نیز بررسی نمایید.
 3. از حروفی که ممکن است به اشتباه با ارورهای سولاردام ال جی روی صفحه نمایش با آن روبرو شوید حرف L است که نشان دهنده روشن بودن قفل کودک است.
 4. از فعال نبودن قفل کودک در دستگاه سولاردام ال جی مطمئن شوید. چنانچه پیغام L بر روی صفحه نمایش ظاهر شد، با نگه داشتن کلید Stop/Clear به مدت ۵ ثانیه آن را از حالت قفل خارج نمایید.
 5. وصل بودن دستگاه را به پریز برق بررسی کنید. همچنین توجه نمایید که از یک پریز جداگانه برای اتصال مستقیم دستگاه سولاردام به برق استفاده نمایید.
 6. اگر دستگاه همچنان روشن نشد لازم است که با تعمیرکار متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

روشن نشدن یک ایراد رایج ثبت شده در نمایندگی تعمیر مایکروفر ال جی نیز میباشد.

خوب گرم نشدن غذا توسط دستگاه سولاردام ال جی

ارورهای سولاردام ال جی گاهی می‌تواند مربوط به خرابی برخی از قطعات موجود در دستگاه مانند برد الکتریکی، خازن، دیود، مگنترون، ترانس‌ های ولتاژ و غیره باشد.

در این صورت غذا به خوبی گرم نشده و ممکن است باعث بروز صدمات بیشتر به دستگاه شود. اما گاهی نیز خراب شدن درب دستگاه و یا رسوب آلودگی‌های به وجود آمده از چربی‌های غذا باعث ایجاد این مشکل خواهد شد.

البته حجم و نوع غذا نیز در مدت زمان گرم شدن آن بی‌تأثیر نیست. به عنوان مثال غذاهای مایع برای گرم شدن نیاز به زمان کمتری داشته، اما این مدت در غذاهای نسبتاً چرب بیشتر خواهد بود.

در هر صورت با بررسی موارد فوق و عدم رفع مشکل می‌توانید از تعمیرکاران حرفه‌ای سولاردام ال جی کمک بگیرید.

کار نکردن کلیدهای دستگاه سولاردام

احتمالا شما در بوجود آمدن مشکلات و ارورهای سولاردام ال جی با عمل نکردن کلید ها روبرو شوید:

این مشکل میتواند به 3 شکل رخ دهد:

 1. قفل کودک فعال باشد
 2. یکی از دکمه ها کار نکند
 3. همه دکمه ها کار نکنند

کار نکردن کلیدهای سولاردام گاهی می‌تواند به دلیل استفاده اشتباه از کلید مورد نظر باشد. بنابراین قبل از هر اقدامی حتماً از درست بودن کلید برای اجرای برنامه مطمئن شوید. در بقیه موارد نیز با فشار دادن کلید Stop/Clear می‌توانید برنامه قبلی را از حافظه دستگاه پاک نمایید.

سپس دوشاخه را از پریز خارج کرده و بعد از چند دقیقه آن را مجدداً وصل نمایید.

همچنین از فعال نبودن قفل کودک نیز اطمینان حاصل نمایید. در صورت فعال بودن حرف L بر روی صفحه نمایش لازم است تا با پنج ثانیه نگه داشتن کلید Stop/Clear آن را از حالت قفل کودک خارج نمایید.
بعد از انجام اقدامات فوق اگر کلیدها همچنان کار نمی‌کنند برای عیب‌یابی و برطرف کردن مشکل ضروری است تا با متخصصان و کارشناسان مربوطه تماس بگیرید.

اگر یکی از دکمه ها یا تمامی آن ها کار نمیکند مشکل از برد الکترونیکی است و نیاز به بازدید توسط تعمیرکار خواهد داشت.

 

بررسی مشکلات و کد خطا سولاردام LG

بررسی مشکلات و کد خطا سولاردام LG

 

بررسی کد ارورهای سولاردام ال جی

کدهای خطا معمولا از یک یا دو حرف مخفف یا حرف به همراه اعداد روی صفحه نمایش ظاهر میشوند به طور کلی ارور ها به شکل کامل در دفترچه راهنما مورد بررسی قرار داده میشوند.

کد ارور سولاردام ال جی معنی کد خطا سولاردام ال جی
door به معنی ایراد در بسته شدن درب است. میتواند خرابی از شاسی های سوییچ یا زبانه درب نیز باشد.
F10 ایراد در سنسور دمایی فر (ممکن است این ارور به خاطر دمای بالای فر، خرابی سنسور یا ایراد برد رخ دهد)
F2 سنسور دما بعد از گذشت 10 ثانیه از زمان پخت هیچ سیگنالی از گرم شدن دریافت نمیکند
F3 کم نشدن دما بعد از پایان پخت میتواند به خاطر خرابی ترموستات یا فن دستگاه باشد که باید سریعا برای تعمیرات سولاردام ال جی اقدام کنید
F4 بالا بودن رطوبت که میتواند بخاطر اتصال در سنسور باشد پس بهتر است 10 ثانیه دستگاه را از برق بکشید و مجددا آن را به برق بزنید.

در جدول بالا به بررسی پرتکرار ترین ارور سولاردام ال جی پرداختیم اگر با کد خطا دیگری در سولاردوم LG روبرو شدید آنرا در قسمت دیدگاه از کارشناسان تعمیر24 بپرسید.

سخن پایانی در بررسی خرابی و ارورهای سولاردام ال جی

همان‌طور که اشاره شد ارورهای سولاردام ال جی علل مختلفی دارد که در این مقاله سعی شد به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره شود. با انجام موارد فوق اگر مشکل دستگاه چندان جدی نباشد برطرف خواهد شد اما در صورت ادامه مشکل بهتر است از تعمیرکاران و متخصصان در این حوزه کمک بگیرید.

قبل از اقدام برای تعمیر سولاردام ال جی توجه کنید که دو شاخه به خوبی در برق قرار گرفته باشد اتصالی هایی چون لقی دو شاخه در پریز باعث روشن خاموش شدن سولاردام ال جی می شود شاید در ابتدا فکر کنید خطای خاصی در دستگاه ایجاد شده است اما ارورها به شکل حرف و عدد روی دیسپلی ظاهر می شود.

تمامی مایکروفر ها برای بیان مشکل در اجزای خود از کد های خاصی استفاده میکنند به طور مثال:

 1. در تعمیر مایکروفر سامسونگ ارور E32 نمایش دهنده ایراد در سنسور وزن است.
 2. در تعمیر ماکروفر پاناسونیک ارور H97 نشان دهنده نشت اشعه میباشد.

 

منبع: LG solardom ERROR CODE

author-avatar

درباره

مرکز خدماتی تعمیر24 با هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تسهیل انجام خدمات با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه اکنون یکی از بهترین مراکز تعمیراتی در سطح شهر تهران می باشد.